Úvod Chalupa Rybník Okolí Jak k nám Ceník Kontakt

 •     Pěšky, na kole nebo autem dostupné okolí nabízí nespočetné množství zajímavých míst a objektů, historicky významných památek, hradů, zámků a zřícenin, rozhleden, přírodních památek a útvarů, naučných stezek, sportovních a kulturních možností. Jednou z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších lokalit Česka je Český ráj (8km) a Prachovské skály (8km), kde je pro návštěvníky připravena spousta turistických tras, naučných stezek, vyhlídek a přírodních zajímavostí. Zebín Za prohlídku určitě stojí historické město Jičín (8km) s dominantou a symbolem města - Valdickou bránou ze 16.století. Kopec Zebín (vznikl před 70 miliony lety) nabízí výhled na Jičín a Valdice. Procházka z Jičína na Zebín vede unikátní čtyřřadou lipovou alejí dlouhou téměř 2 km (přes 1100 lip nechal vysadit Albrecht z Valdštejna). Lipová alej vedoucí z Jičína k letohrádku Valdštejnské lodžie a k Zebínu (obrázek napravo) je nejstarší dochovanou historickou alejí u nás.

  Tipy a aktivity

   

      Český ráj - Český ráj. (http://cs.wikipedia.org/wiki/Chráně...)

   

      Prachovské skály - krásné skalní seskupení. (http://www.prachovskeskaly.com/)

   

      Libosad a Lodžie - historický park spojený s Jičínem lipovou alejí. (http://cs.wikipedia.org/wiki/Libosad)

   

      ZOO Dvůr Králové - Safari. (http://www.zoo-dvur-kralove.cz/)

   

      Volejbalová Dřevěnice - největší volejbalový turnaj pod širým nebem na světě. (http://www.dre.../)

   

      SK Zebínský dvůr - výuka a jízda na koních. (http://www.facebook.com/pages/SK-Zeb...)

   

      Vyhlídkové lety - 15 až 60 minutové vyhlídkové lety nad Českým rájem a okolím. (http://www.tec-air.cz/)

  Hrady, zámky, zříceniny

   

  Kumburk     Kumburk - zřícenina gotického hradu z počátku 14.století. Hrad dříve zvaný Goldenburk nebo Kolburk pravděpodobně založili okolo roku 1300 příslušníci mocného rodu Hronoviců. První známý majitel Kumburku je z písemných zmínek Markvart z Goldenburka ze starého severočeského rodu markvartických Vartemberků. Současným vlastníkem je Obec Syřenov. Správu hradu provádí Sdružení pro záchranu hradu Kumburku. Z hradu je krásný rozhled a za dobré viditelnosti je vidět až 50km vzdálený Hradec Králové. (http://www.kumburk.cz)

   

  Kost     Kost - nejzachovalejší středověký hrad ze 14.století původně založený Benešem z Vartemberka, který si nechával říkat Benesius di Costi. Jméno Kost má hrad odnepaměti podle přídomku zakladatele. Costi znamená v překladu něco jako „kamenný“ nebo „tvrdý“. Současný majitel Giovanni Kinský holduje střelným zbraním, proto součástí expozice je bohatá sbírka zbraní ze 17. až 19. století. K hradu můžete dojít i pěšky po žluté značce od nádraží Libošovice nebo po žluté ze Sobotky. (http://cs.wikipedia.org/wiki/Kost...)

   

  Trosky     Trosky - stavba hradu bylo započala koncem 14. století Čeňkem z Vartenberka. Na obou vrcholech stály veže nazývané Baba(relativní výška homole 47m) a Panna(57m). Dnes je hrad majetkem státu a je spravován Národním památkovým ústavem Praha. (http://cs.wikipedia.org/wiki/Trosky)

   

      Zámek Hrubý Rohozec, barokní zámek Dětenice, zámek Humprecht, zámek Hrubá Skála, hrad Valdštejn, hrad a zámek Staré Hrady, zřícenina Bradlec a mnoho a mnoho dalších.

  Koupání

   

      Aqua centrum Jičín - plavecké a oddechové centrum, bazény, sauny, tobogán, divoká řeka, masáže a mnoho dalšího.

   

      Koupaliště Kníže Jičín - 3 bazény o velikostech: 80 x 20 x 4 m, 60 x 20 x 4 m, 20 x 20m, volejbal, plážový volejbal, házená, malý fotbal, stolní tenis, stolní fotbal, šipky a pro děti je připravené dětské hřiště, průlezky, houpačky a pískoviště.

   

      Lomnice nad Popelkou – Koupaliště u obory - 3 bazény 50 x 20 x 2 - 3,5m, 50 x 15 x 0,7 - 1,5m, 20 x 20m, skluzavku, beach volejbal, minigolf, minifotbal a pro děti prolézačky a pískoviště. Koupaliště je umístěno v přírodní scenérii Obora, nedaleko nádraží v Lomnici nad Popelkou. Uprostřed bazénu je ostrůvek. Koupání je na vlastní nebezpečí.

   

      Košťálov - koupaliště, Sobotka – městské koupaliště Sobotka, Srbsko – sportovní areál Ráj, Železný Brod – Městské koupaliště Železný Brod, cestou na Novou Paku - vodní nádrž Jahodnice, Prachovské skály - lesní koupaliště Pelíšek a mnoho dalších.